Eesti läbi 100 silmapaari

Rohkem vaateid

Eesti läbi 100 silmapaari

Saadavus: Laos

49,50 €

Kiirülevaade

Raamat valmis spetsiaalselt Eesti Vabariigi sajandaks juubeliks. See on pildiline Eesti lugu, mida jutustab sada eestlast ja eestimeelset inimest läbi oma silmade ja tundmuste. Kõige vanem portreteeritu, saja-aastane Linda Erika, on sündinud samal aastal kui Eesti Vabariik. Kõige noorem, Jako, sündis 2017. aastal 24. veebruaril esimese lapsena Eestis.

Raamatus on jäädvustatud nii neid, kes tutvustamist ei vaja, kui ka neid, kellega lugeja kohtub esimest korda. On helilooja Arvo Pärt, moekunstnik Aldo Järvsoo, kirjanik Hando Runnel, laulja Tommy Cash, lasteraamatute illustraator Ilon Wikland, vigursuusataja Kelly Sildaru. On maailma parim müüjatädi Ülle, koolipoiss Gustav Paul, kes omaealistele YouTube’is matemaatikat õpetab, eesti-indiaani juurtega hokimängija Michael.

Inimeste kõrval tutvustame Eestit kui kohta maailmakaardil. Nõnda tuleb esitlusele sada vaadet tuntuimatest Eesti paikadest (Tallinna vanalinn), ehitistest (rehetare), emotsioonidest (laulupidu), saavutustest (e-Eesti), märgilistest toitudest (murakamoos), mis annavad ka Eestit mitte tundvale inimesele aimu meie maa kultuurist, loodusest, tehnikasaavutustest, köögist, kommetest. Kaks visuaali, portree ja meeleolu, seovad kokku lühikesed tekstid eesti ja inglise keeles. Inimese ja koha lugu. Eesti lugu ühe sajandi lõikes.

Idee autor ja kunstiline juht: Kaire van der Toorn-Guthan / Portreefotode teostus, kaasautor: Toomas Volkmann / Eesti-meeleolude fotod: Tõnu Tunnel, Tõnu Runnel / Tekstid: Tiiu Suvi, Piret Jaaks, Mirjam Matiisen, Helina Piip
-
+

Vaata ka neid tooteid

    Sõbrapäeva kingitused